Haberler


Eskişehir Lazer, üretimini yüzde 30 artıracak.

            Eskişehir OSB’deki 2 bin 500 metrekaresi kapalı, toplam 5 bin metrekarelik üretim tesislerinde, 2004 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Eskişehir Lazer, gerçekleştirdiği kaynak teknolojisi yatırımlarıyla beraber üretimini yüzde 30 artırmayı hedefliyor.

            Özellikle gıda makineleri, endüstriyel mutfak, otomotiv ve paslanmaz metal sektörlerinde faaliyet gösterdiklerini belirten Eskişehir Lazer Genel Koordinatörü Mesut Çetinkaya, lazer kaynak tesisi sayılarını 3’e çıkararak kaynak teknolojine yönelik yatırımlarına devam ettiklerini söyledi.

             Kuruldukları günden bu yana yatırımlarıyla hem istihdam hem de üretim kapasitelerini her yıl artırdıklarını dile getiren Mesut Çetinkaya bundan sonra da yatırımlarını sürdüreceklerini belirtti. Teknolojideki yenilikleri yakından takip ettiklerini ve lazer kaynak teknolojisi alanındaki yeniliklere sahip olabilmek adına sürekli gayret gösterdiklerini söyleyen Çetinkaya, “Fabrikamızda tüm metallerde lazer kaynak, lazer kesim ve CNC büküm gerçekleştiriyoruz. Kullandığımız teknolojide, lazer tarafından oluşturulan elektromanyetik dalgalar kaynak noktasıyla plaka arasında herhangi bir mekanik temas ya da elektrik teması olmaksızın materyali eritiyor ve dolgu malzemesi kullanılmaksızın kaynak işlemini gerçekleştirebiliyoruz. Kullandığımız teknoloji sayesinde tüm bu işlemleri çok hızlı ve hatasız yapabilme kabiliyetine sahibiz” dedi.

            İhracatını yüzde 40 artırmayı hedefliyor.

            Fransa başta olmak üzere Avrupa’nın çeşitli ülkelerine ve Ortadoğu’ya ürünlerini ihraç ettiklerini aktaran Çetinkaya, “ Firmamız 2013 yılında üretiminin yüzde 30’unu ihraç etmiştir. Bu yıl ise ihracatımızı yüzde 40 artırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu. Geçtiğimiz yılı üretimlerini yüzde 30 artırarak kapattıklarını sözlerine ekleyen Çetinkaya, bu yıl da yüzde 30’luk bir büyüme öngördüklerini ifade etti.

            Uzmanlık alanını genişletmeyi hedefliyor.

            Eskişehir Lazer’in özellikle paslanmaz endüstriyel mutfak ekipmanları, süt ve proses soğutma tankları, süt, şarap, meyve suyu soğutma tankları, süt taşıma tankerlerinde kullanılan ısı ve eşanjör plaka imalatı, balata ve disk kaynakları, her türlü elektrik panoları üretimi konularında uzmanlaştığını belirten Mesut Çetinkaya şunları söyledi:

            Ar-ge departmanımız, proje ve teknik konuda istenen her türlü desteği verebiliyor. Yürürlükte olan AB uyum yasalarına göre, her türlü gıda ile temas eden bütün ürünlerin paslanmaz olma koşulu lazer kaynak teknolojisinin önemini daha da artıracak. Bu alanda ilk ve tek olmamızın verdiği sorumlulukla çalışmalarımız ilerleyerek sürecek. Üretimde kullandığımız lazer teknolojisi sayesinde her türlü metalin kaynak işlemini çok hızlı ve hatasız gerçekleştirebiliyoruz. En zor ve karmaşık metal parçaları, en hassas ve hızlı şekilde kaynak işleminden geçirebiliyoruz. Ürünlerde çeşitlilik sağlayan lazer teknoloji, müşteriye özel tasarım ve modellerin üretimini mümkün kılıyor.”

            Firmanın rekabetçi piyasalarda var olmaktansa, sürekli gelişime ve yeniliğe açık olma anlayışı içinde bulundukları sektörleri geliştirmeyi amaçladıklarını kaydeden Çetinkaya, üretimlerini geniş bir yelpazeye yaymayı, sac-metal sektöründe lazer kaynak teknolojisini kullanarak hem yurtiçine hem de yurtdışına hizmet vermeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Haberler